Muharrem İnce kripto para açıklaması yaptı

 Muharrem İnce kripto para açıklaması yaptı

Son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan ve Memleket Hareketi isimli hareketin lideri olan Muharrem İnce kripto paralarla ilgili açıklama yaptı.

Muharrem İnce Kripto Paralara Açıklamasında Yer Verdi

Kripto paraların popülerliği giderek artarken ünlü isimlerden de kripto paralara yönelik açıklamalar geliyor. Son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yaptığı açıklamada kripto paralarla ilgi bir detay vermesi dikkat çekti.

Yapılan açıklama ise tam olarak şöyle:

”Artık televizyonlar izlenmiyor, Youtube var. Sadece Merkez Bankası para basmıyor, kripto paralar var. Dünyada ve Türkiye’de her şey değişti ama Türkiye’de siyaset yapma biçimi değişmiyor.”

Bu açıklama ile birlikte kripto paraların eskiye göre daha fazla önemsendiği anlaşılabilir. Yerli kripto para borsalarından BtcTurk’un önce Yeni Malatyaspor’a ardından Milli Takıma sponsor olması Türkiye’deki kripto para bilinirliğine önemli katkıda bulunuyor.

Merkez Bankası Dijital Para Ekibi İçin İlan Yayınladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası dijital para ekibi oluşturmak için 10 kişilik bir ilan yayınladı. Merkez Bankası tarafından oluşturulması hedeflenen Dijital Lira projesi için olduğu düşünülen ilana ait detayları sizler için hazırladık.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası dijital para projesini hızlandırmak amacıyla yeni ekip arkadaşları arayışına çıktı. Merkez Bankası tarafından yayınlanan ilanda şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ortaya koyduğu kurumsal vizyon çerçevesinde geleceğin finansal altyapısını şekillendirecek stratejik projeler yürütmektedir. Merkez Bankasının yenilikçi teknolojiler alanındaki hedeflerini gerçekleştirmesi amacı ile 2020 yılı başında Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü kurulmuştur. Genel Müdürlük aynı zamanda Yenilikçilik Odağı (Innovation Hub) olarak faaliyet gösterecektir.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir