Merkez Bankası dijital para ekibi için ilanı yayınladı

 Merkez Bankası dijital para ekibi için ilanı yayınladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası dijital para ekibi oluşturmak için 10 kişilik bir ilan yayınladı. Merkez Bankası tarafından oluşturulması hedeflenen Dijital Lira projesi için olduğu düşünülen ilana ait detayları sizler için hazırladık.

Merkez Bankası Dijital Para Ekibi Kuruyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası dijital para projesini hızlandırmak amacıyla yeni ekip arkadaşları arayışına çıktı. Merkez Bankası tarafından yayınlanan ilanda şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ortaya koyduğu kurumsal vizyon çerçevesinde geleceğin finansal altyapısını şekillendirecek stratejik projeler yürütmektedir. Merkez Bankasının yenilikçi teknolojiler alanındaki hedeflerini gerçekleştirmesi amacı ile 2020 yılı başında Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü kurulmuştur. Genel Müdürlük aynı zamanda Yenilikçilik Odağı (Innovation Hub) olarak faaliyet gösterecektir.”

Merkez Bankası Dijital Para Ekibi Kuruyor

İlan Detayları ve Şartlar

Alınacak Kişi Sayısı: Uzman Yardımcısı (10 kişi)
Çalışma Şekli: Tam zamanlı/Kadrolu
Çalışma Yeri: Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü (İstanbul)

Bilgilendirme

Adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamız internet sitesi insan kaynakları sayfasında (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) duyuru yoluyla yapılacak ve kâğıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

Başvuru Koşulları (09-28 Eylül 2020)
  • 01.01.1986 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.
  • En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği, matematik, matematik mühendisliği, uygulamalı matematik, finans mühendisliği, finansal matematik, kriptoloji, fizik, veri bilimi, yapay zeka programlarında lisans ya da lisansüstü eğitimini tamamlamış olmak.
  • Son başvuru tarihi itibarıyla son beş yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 84 puan almış olmak.

Başvurusu kabul edilen adaylar daha sonra genel yetenek ve yazılı meslek sınavlarına giriş yapacaktır. Daha sonra kişililik ve yetkinlik sınavı ardından da komsiyon mülakatı yapılacaktır.

Son başvuru 28 Eylül saat 17:30‘a kadar yapılabilecektir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir