Mt. Gox ödeme yapacağını açıkladı!

Mt. Gox ödeme

Mt. Gox ödeme yapacağını açıkladı!

ABONE OL 

Mt.Gox isimli kripto para borsası bir siber saldırıya maruz kalmış ve bu siber saldırıda 850 binden fazla Bitcoin çalınmıştı. Mt.Gox borsası kullanıcıları da yatırımlarını kaybetmişti ve Mt.Gox hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyuruları olayın davaya dönüşmesini sağlamış ve kullanıcılar haklarını mahkeme yoluyla aramaya başlamıştı. Mahkeme süreci devam ederken Mt. Gox ödeme planını kesinleştirdiğini açıkladı.

Mt. Gox Ödeme Yapacak

Siber saldırı sonucunda 850 binden fazla Bitcoin’i çalınan Mt. Gox borsası, dönemin en büyük kripto para borsası olarak biliniyordu. Bu saldırıda yüzbinlerce kullanıcının varlıkları da dolaylı yoldan çalınmıştı. Mağdurlar hakkında mahkemede aramaya başlamış ve süreç devam etmekteydi.

Süreç devam ederken de mağdurlar için sevindirici bir açıklama geldi. Bu açıklama Mt. Gox şirketinin üst düzey yöneticilerinden olan Nobuaki Kobayashi‘den geldi. Kobayashi yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı:

İlgili tüm taraflara anlayışları ve destekleri için teşekkürlerimizi sunarız. Mütevelli heyeti alacaklılara plan doğrultusunda geri ödeme yapacaktır. Alacaklılar, bunların zamanlaması, prosedürleri ve tutarlarının ayrıntıları hakkında bilgilendirilecektir.

Saldırı gerçekleştirildiğinde henüz 500 dolar bile olmayan Bitcoin bugünlerde 60 bin dolar seviyelerinde seyrediyor. Yatırımcıların uzun süredir mağdur olduğu bir gerçek ancak Bitcoin fiyatının bu denli artması da elde edilecek geliri ciddi bir şekilde arttırıyor.

Mt.Gox davası
Mt. Gox ödeme yapacağını açıkladı!

Mt.Gox Davasında Geri Ödeme Planı Sunulmuştu

”15 Aralık 2020 tarihinde heyet, rehabilitasyon planıyla ilgili taslak dosyasını sunmuştur. Tokyo Bölge Mahkemesi ve bir denetçi konuyla ilgili dosyayı inceleyip rehabilitasyon planının dosyada belirtilen süreçlerinin devamına karar verecektir. Rehabilitasyon heyeti taslak planını ilgili taraflara zamanında ve uygun şekilde açıklayacaktır.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir