Arjantin Bitcoin için fazla ödemeyi göze alıyor!

Arjantin Bitcoin

Arjantin Bitcoin için fazla ödemeyi göze alıyor!

ABONE OL 

Arjantin ekonomik olarak son 10 yıldır derin sorunlar yaşıyor. Bu sorunlar sebebiyle vatandaşlarda kendilerini güvende tutabilmek için farklı yatırım araçlarına yöneliyor. Bu da o yatırım araçlarına sahip olabilecek için küresel fiyatlarından daha fazla ödeme yapılması gerçeğini beraberinde getiriyor.

Arjantin Bitcoin’e Koşuyor

Arjantin’de gerçekleşen seçim sonrasında muhalefet iktidara geldi. Ekonomik olarak sert ve olumsuz gelişmeler sürerken uzmanlarda yeni bir devalüasyonunu gerçekleşebileceği söyleniyor. Bu gelişmeler yaşanırken Arjantin vatandaşları da paralarını korumak için Bitcoin ve stabil coin yatırımı yapmaya başladı. Ancak talep o kadar arttı ki Bitcoin ve DAI isimli sabit fiyatlı kripto paranın fiyatı yüzde 10 artış gösterdi.

Bu artışın Arjantin yerelinde gerçekleştiğini söylemek gerekiyor. Arjantin’deki kripto para yatırımcıları yerli kripto para borsalarına akın etti. Bu hamle sebebiyle Arjantin’deki Bitcoin ve sabit fiyatlı kripto para fiyatlarında yüzde 10’luk bir artış yaşandı.

Arjantin Bitcoin
Arjantin Bitcoin için fazla ödemeyi göze alıyor!

Arjantin Devlet Başkanı Bitcoin Açıklaması Yapmıştı

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, Arjantin yerel medyası Caja Negra‘nın sorularını yanıtlamıştı. Fernandez, ”Bir CBDC projesi mi geliştireceksiniz yoksa Bitcoin’i mi resmi para birimi olarak kabul edeceksiniz” sorusuna şu cevabı vermişti:

”Çok ileri gitmek istemiyorum ama ‘hayır’ demek için hiçbir sebep yok. Belki de bu gitmek için iyi bir yoldur.”

Yıllardır enflasyon sorunuyla savaşan Arjantin için enflasyondan en az şekilde etkilenen kripto paralara bakış açısı sorulduğunda ise Fernandez, endişelerini şu şekilde ifade etmişti:

”Bu küresel bir tartışma ve bunun dikkatle ele alınması gereken bir konu olduğunu itiraf etmeliyim. Benim durumumda ne kadar yabancı olduğu ve bu servetin nasıl gerçekleştiğini anlamak zor.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir