Mt. Gox Bitcoin’leri dağıtacak iddiası!

Mt. Gox ödeme

Mt. Gox Bitcoin’leri dağıtacak iddiası!

ABONE OL 

Uzun yıllardır konuşulan ve büyük bir mağduriyet hikayesi olan Mt. Gox olayı ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre 140 bin Bitcoin sahiplerine dağıtılacak.

Mt. Gox Bitcoin’leri Dağıtacak İddiası Gündemde

Mt.Gox isimli kripto para borsası bir siber saldırıya maruz kalmış ve bu siber saldırıda 850 binden fazla Bitcoin çalınmıştı. Mt.Gox borsası kullanıcıları da yatırımlarını kaybetmişti ve Mt.Gox hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyuruları olayın davaya dönüşmesini sağlamış ve kullanıcılar haklarını mahkeme yoluyla aramaya başlamıştı.

The Altcoin Hub isimli Twitter hesabı bir tweet paylaştı ve Mt. Gox tarafından 140 bin Bitcoin’in dağıtılacağını söyledi. Bu Bitcoin’lerin satış baskısı olabileceği ve yalnızca iddiadan ibaret olabileceği düşünülüyor.

Mt.Gox davası
Mt. Gox Bitcoin’leri dağıtacak iddiası!

Mt. Gox Ödeme Yapacağını Açıklamıştı

Siber saldırı sonucunda 850 binden fazla Bitcoin’i çalınan Mt. Gox borsası, dönemin en büyük kripto para borsası olarak biliniyordu. Bu saldırıda yüzbinlerce kullanıcının varlıkları da dolaylı yoldan çalınmıştı. Mağdurlar hakkında mahkemede aramaya başlamış ve süreç devam etmekteydi.

Süreç devam ederken de mağdurlar için sevindirici bir açıklama geldi. Bu açıklama Mt. Gox şirketinin üst düzey yöneticilerinden olan Nobuaki Kobayashi‘den geldi. Kobayashi yaptığı açıklama şu ifadeleri kullanmıştı:

İlgili tüm taraflara anlayışları ve destekleri için teşekkürlerimizi sunarız. Mütevelli heyeti alacaklılara plan doğrultusunda geri ödeme yapacaktır. Alacaklılar, bunların zamanlaması, prosedürleri ve tutarlarının ayrıntıları hakkında bilgilendirilecektir.

Saldırı gerçekleştirildiğinde henüz 500 dolar bile olmayan Bitcoin bugünlerde 20 bin dolar seviyelerinde seyrediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir