Mt Gox Bitcoin transferlerine başladı!

Mt Gox ödeme

Mt Gox Bitcoin transferlerine başladı!

ABONE OL 

Yıllar önce bir siber saldırıya uğrayan ve onbinlerce Bitcoin‘i çalınan Mt Gox borsasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Mt Gox Bitcoin Transferlerine Yenisi Eklendi

Mt Gox kullanıcıları yıllar önce siber saldırı sebebiyle Bitcoin’lerini kaybetmişti. Mt Gox yönetimi bu konuyla ilgili uygulayacağı çözümleri açıklamıştı. Bugün konuyla ilgili bir gelişme yaşandı ve Bitcoin transferlerine başlandı. Ancak bu transferlerin kullanıcı ödemeleri olmadığını belirtmek gerekiyor.

Uzmanlara göre bu transferlerde ödeme öncesi son deneme transferleriydi. Yine gelen iddialara göre temmuz ayında kullanıcılara ödeme yapılması bekleniyor.

Mt Gox Ödeme Tarihi Ertelenmişti

Siber saldırı ile birlikte gelen iflas toplamda 850 bin Bitcoin‘lik bir varlığın çalınmasıyla gerçekleşmişti. Birçok yatırımcısının mağduriyetiyle sonuçlanan olay sonrasında Mt.Gox’a ait ve içerisinde 200 bin Bitcoin‘in bulunduğu bilinen bir cüzdana ulaşılmıştı.

Olay ile ilgili süreç devam ederken ödeme ile ilgili yeni bir detay daha açıklanmıştı. Alacaklıların ödeme yöntemlerini seçmeleri için 2023 yılının ocak ayına kadar süre verilmişti. Bu süre içerisinde alacaklıların ödeme adreslerini Mt Gox tarafından paylaşılacak online bir forma kaydetmeleri istenecekti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir