Bitcoin fiyatı düştü! Kripto para fiyatları neden düşüyor?

Kripto para fiyatları neden düşüyor

Bitcoin fiyatı düştü! Kripto para fiyatları neden düşüyor?

ABONE OL 

Bitcoin‘in 53 bin dolar seviyelerine kadar gerilemesinin ardından kripto para fiyatları ciddi düşüşler yaşadı. Düşüşler sürerken yatırımcılar bu düşüşün sebebini araştırmaya başladı.

Kripto Para Fiyatları Neden Düşüyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin, düşüşünü sürdürerek 53 bin dolara kadar geriledi. Bu düşüşün sebebi Mt Gox borsasının ödemeleri yapmak amacıyla gerçekleştirdiği Bitcoin transferleri olarak açıklanıyor.

Bilindiği gibi Mt Gox borsası yıllar önce siber saldırıya maruz kalmıştı. Bu saldırıda onbinlerce Bitcoin çalınmıştı. Hak sahipleri ise yıllardır Bitcoin’lerini almayı bekliyordu. Bu sebepten dolayı Mt Gox ödeme planı duyurmuş ve temmuz ayında ödemelerin yapılması bekleniyordu. Bu transferlerin de başlamasıyla birlikte yoğun bir satış baskısı oluşabileceği için fiyatın düştüğü uzmanlarca dile getiriliyor.

Bitcoin fiyatı bu haber yazıldığı sırada 55 bin 250 dolar olarak kayıtlara geçti.

Mt Gox Bitcoin Transferlerine Yenisi Eklendi

Mt Gox kullanıcıları yıllar önce siber saldırı sebebiyle Bitcoin’lerini kaybetmişti. Mt Gox yönetimi bu konuyla ilgili uygulayacağı çözümleri açıklamıştı. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı ve Bitcoin transferlerine başlandı. Ancak bu transferlerin kullanıcı ödemeleri olmadığını belirtmek gerekiyor.

Uzmanlara göre bu transferlerde ödeme öncesi son deneme transferleriydi. Yine gelen iddialara göre temmuz ayında kullanıcılara ödeme yapılması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir