Kripto para hırsızlığı büyüyerek sürüyor: 1.38 milyar dolar

Kripto para hırsızlığı

Kripto para hırsızlığı büyüyerek sürüyor: 1.38 milyar dolar

ABONE OL 

Kripto para borsaları sık sık siber saldırılara maruz kalıyor. Bu saldırılarda ciddi miktarlarda kripto para çalınıyor. Son raporlara göre 2024 yılında gerçekleşen siber saldırılarda 1.38 milyar dolar değerinde kripto para çalındı.

Kripto Para Hırsızlığı Devam Ediyor

Kripto paralar son aylarda pek iyi performans sergilemese de kripto para hırsızlığı hiç de azımsanmayacak kadar büyük olaylara dönüşmüş durumda. TRM Labs verilerine göre 2024 yılında 1.38 milyar dolar değerinde kripto para, siber saldırganlar tarafından ele geçirildi. Bu veri bir önce yıl ile kıyaslandığında yüzde 50 oranında bir artış gözlendi.

Bu saldırılara maruz kalan borsalar arasında BtcTurk de yer alıyor. Bilindiği gibi BtcTurk geçtiğimiz haftalarda siber saldırıya maruz kalmış ve 55 milyon dolar değerinde AVAX ve LUNC kaybı yaşamıştı.

BtcTurk LUNC Hamlesiyle Tepkileri Çekmişti

Kripto para piyasası siber saldırılardan etkilenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya maruz kalan BtcTurk, AVAX ve LUNC varlıklarını çaldırmış ve 55 milyon dolardan büyük bir kayıp oluşmuştu. Bu kayıpla ilgili güncel bir gelişme de yaşanmıştı.

Mevcut LUNC yatırımcıları borsa saldırısından sonra varlıklarını cüzdanlarında göremedi. Fonların çalınması sebebiyle BtcTurk platformu da sahip olunan LUNC değerindeki TL’yi yatırımcıların cüzdanlarına yansıttı. Ancak bu hamle sosyal medyada yoğun tepkiye sebep oldu. Bazı kullanıcılar TL yerine LUNC’lerinin iadesini istedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir