MicroStrategy daha fazla Bitcoin satın alabilir

MicroStrategy

MicroStrategy daha fazla Bitcoin satın alabilir

ABONE OL 

Bitcoin satın alan şirketlerin başında gelen MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için yeni yöntemler arıyor. Bu açıklamaları Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalardan ve yaptığı hamlelerden tanıdığımız MicroStrategy CEO’su Michael Saylor yaptı.

MicroStrategy Daha Fazlasına Gözünü Dikti

MicroStrategy şirketi bugüne kadar parça parça yaptığı alımlarla yaklaşık olarak 125 bin Bitcoin satın aldı. Bugünkü değeri 4.75 milyar dolar olan Bitcoin’lere yenilerinin eklenmesi için yeni yollar arandığı şirket CEO’su Michael Saylor tarafından açıklandı:

Muhtemelen en çekici ve ilginç olanı, şu anda taahhüt edilmemiş olan 110.000 Bitcoin’den verim elde etmek veya bu 110.000 Bitcoin’e karşı borç almak ve ardından bunu daha fazla Bitcoin’e yeniden yatırım yapmaktır.

MicroStrategy Bitcoin alım
MicroStrategy daha fazla Bitcoin satın alabilir

MicroStrategy CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.