MicroStrategy CEO’su: Bitcoin trader’larına saygı duymuyorum

 MicroStrategy CEO’su: Bitcoin trader’larına saygı duymuyorum

MicroStrategy isimli yazılım ve iş zekası şirketi yüklü miktarlarda Bitcoin alımı ile ismini duyurmuştu. Yaptığı kripto para yatırımlarıyla ses getiren şirketin CEO’su tartışma yaratacak ifadelerde bulundu.

MicroStrategy CEO’su Bitcoin Trader’larına Saygı Duymuyor!

MicroStrategy CEO’su şirket için 38.250 Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Son açıklamalarından Bitcoin alım satımı yapan trader’lar hakkındaki fikirlerini de paylaşan CEO Michael Saylor:

”Ben bir trader değilim. Bitcoin trader’larına saygı duymuyorum.”

Satın aldığı yatırım aracını uzun vadeli olarak elinde tutma stratejisini sürdürdüğünü de belirten Saylor, Warren Buffet tarzında yatırım yaptığını belirtti.

Michael Saylor açıklamalarına şöyle devam etti:

”Buradaki kilit nokta şu; altın madenciliğine 100 milyar dolar yatırırsam, daha fazla altın çıkarabilirim ancak aynı parayı Bitcoin madenciliğine yatırırsam, şu an olandan daha fazla Bitcoin üretemem. Bu parayla sadece daha fazla güvenlik sağlayabilirim.”

”Şirketimiz teknoloji seven insanlarla dolu ve Bitcoin bir dijital altın. Nasıl Apple sizin kameranızı küçülttüyse, Facebook fotoğraflarınızı artık dijital hale getirdiyse ya da Google kütüphanenizi maddesel olmaktan çıkardıysa Bitcoin de altını bir materyal olma durumunun dışına itti. Gelmekte olan sanal dalganın hemen öncesindeyiz ve o dalga geldikten sonra milyonlarca kat daha iyi bir araca dönüşecek bir şeyi yapmanın mutluluğu içindeyiz.”

MicroStrategy Yüklü Bitcoin Alımı Yapmıştı

MicroStrategy ilk aşamada 250 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Bu yatırımın ardından 175 milyon dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Bitcoin düşüş göstermesi halinde 30-50 milyon dolarlık daha Bitcoin alacaklarını açıklayan şirket dikkatleri üzerine çekmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir