İngiltere Bitcoin ve kripto para ürünlerine yasak getiriyor

 İngiltere Bitcoin ve kripto para ürünlerine yasak getiriyor

İngiltere‘deki finansal ürünleri düzenleyen kurum olan FCA, Bitcoin ve kripto paraların türev ürünlerine yasak getiriyor. Yatırımcılara güven vermemesi ve manipülasyona açık olmasının bu kararın alınmasına sebep olduğu da açıklamada belirtildi.

İngiltere Bitcoin ve Kripto Para Türevlerini Hedef Aldı!

Bitcoin ve kripto para türevlerini hedef alan İngiltere, güvenilir bir değerlenme yapılamaması ve manipülasyona müsait bir yapıya sahip olduğu için ve fiyatının normal yatırım araçlarına göre daha hareketli olmasının yatırımcıları yanılttığı sebebiyle bu yasağı getirildiği konuşuluyor.

Bitcoin ve kripto para türevleri arasında en yaygın olanları ve bilinenleri ise Forward ve Futures Sözleşmeleri, Opsiyonlar ve Swap işlemleri. Bu işlemler normal alım satım işlemlerine (Spot) göre daha hareketli ve daha fazla risk içerdiği için bu kararın alındığı düşünülüyor.

Alınan karar 6 Ocak 2021 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak. Bitcoin’e olan ilginin olumsuz etkilenmemesi sağlayacak olan bu kararın piyasaya nasıl etki edeceğini hep birlikte göreceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir