MicroStrategy Bitcoin için 650 milyon dolarlık fon oluşturdu

 MicroStrategy Bitcoin için 650 milyon dolarlık fon oluşturdu

Yaptığı Bitcoin alımlarıyla gündemden hiç düşmeyen MicroStrategy, Bitcoin alımını arttırmak için 650 milyon dolarlık daha fon topladığını açıkladı. Açıklamayı şirket CEO’su Michael Saylor Twitter hesabından duyurdu.

MicroStrategy Bitcoin Yatırımına Yenisini Ekleyebilir

MicroStrategy, 2025’e kadar yıllık yüzde 0.75 geri ödeme yapmak üzere 650 milyon dolarlık dönüştürülebilir kıdemli senetlerin sattığını açıkladı. Elde edilen gelir ile yeniden Bitcoin alınabileceği gelen iddialara arasında yer alıyor.

Satışın sonucunda elde edilen 650 milyon dolar kesintilerin ardından net 634.9 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Bu kaynağın Bitcoin ile kullanılabileceği ve daha önceki yaptığı Bitcoin yatırımlarına bir yenisi eklemesi ise pek muhtemel görünüyor. MicroStrategy CEO’su da Bitcoin yatırımcısı olduğunu açıklamıştı.

Şirket CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e olan ilgisiyle biliniyor. Hatta ekim ayında, sahip olduğu Bitcoin miktarını da açıklayan Saylor‘ın Bitcoin milyoneri olduğu ortaya çıkmıştı. 17.732 Bitcoin‘i bulunduğunu açıkladı. Şirketten ayrı olarak kişisel olarak da Bitcoin satın alan Saylor yaklaşık olarak 340 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip. Saylor, sahip olduğu Bitcoin’leri ortalama olarak 9.882 dolar fiyatla aldığını da açıklamalarında belirtmişti.

MicroStrategy Bitcoin
MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Edecek

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Edecek

MicroStrategy Bitcoin yatırımına bir yenisini daha eklemeyi planlıyor. Eylül ayında 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket birkaç gün önce 50 milyon dolar değerindeki yeni alımı da duyurmuştu. Gelen son haberlere göre değiştirilebilir tahvil satışıyla elde edilecek olan 400 milyon dolar ile Bitcoin alacaklarını açıkladı.

İlk iki alımını Bitcoin 9 bin dolar seviyelerindeyken yapan şirket, 50 milyon dolarlık alımını 19 bin 400 dolar seviyelerinden yapmıştı. Şirketin alımlara devam etmesi Bitcoin‘e uzun vadede güvendiklerini ve bir beklenti içerisinde olduklarını açıkça ortaya koyuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir