MicroStrategy Bitcoin alımına devam ediyor!

MicroStrategy Bitcoin

MicroStrategy Bitcoin alımına devam ediyor!

ABONE OL 

İş geliştirme şirketi MicroStrategy Bitcoin’e olan ilgisi ve alımlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Bugün yapılan açıklama ile şirketin yeniden Bitcoin satın aldığı açıklandı.

MicroStrategy Bitcoin Aldı!

MicroStrategy yeniden Bitcoin aldı. Şirket CEO’su Michael Saylor tarafından yapılan açıklamada 242.9 milyon dolar ödenerek 5.050 Bitcoin satın alındığı duyuruldu. Bununla birlikte şirketin elinde 27.713 dolar ortalama fiyatla satın alınmış 3.16 milyar dolar değerinde 114.042 Bitcoin olduğu açıklandı.

MicroStrategy CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etmişti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.