MicroStrategy Bitcoin alımı yaptı!

 MicroStrategy Bitcoin alımı yaptı!

MicroStrategy, Bitcoin alımlarına bir yenisini bugün ekledi. 262 Bitcoin daha satın alan şirketin sahip olduğu Bitcoin’lerin sayısı 91.326‘ya yükseldi.

MicroStrategy Bitcoin Satın Aldı: 15 Milyon Dolar

MicroStrategy bugüne kadar satın aldığı Bitcoin‘lerle gündeme gelmişti. Daha önceden MicroStrategy‘nin ismi bilmeyen insan sayısı milyarlar ile ifade edilirken bugün durum tam tersine dönmüş durumda. Şirket bugün yine Bitcoin alımı yaptı. Ortalama olarak 57.146 dolar fiyatla 262 Bitcoin satın aldı. Toplamda 15 milyon dolar ödeme yapan şirket yakın zamanda 1 milyar 51 milyon dolarlık Bitcoin satın almıştı.

MicroStrategy Bitcoin
MicroStrategy Bitcoin alımı yaptı!

Michael Saylor Daha Fazla Bitcoin İstiyor!

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bloomberg Crypto Summit‘te yaptığı açıklama ile Bitcoin satın almak için gerekli tüm kaynakların elde edilmesi amacıyla yasal araçları takip edeceklerini belirtti. Yapılan açıklama:

“Öz sermaye ve borç finansmanını dikkate alacağımız konusunda oldukça nettik. Bu varlık sınıfından (Bitcoin) olabildiğince fazlasını satın almak mantıklı.”

MicroStrategy, Bitcoin satın almak için tahvilleri satışı gerçekleştirmiş ve elde edilen gelir ile Bitcoin satın alınmıştı. Son olarak 1 milyar 26 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket daha fazla Bitcoin sahibi olmak istiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir