Bitcoin madencilerinin satışları azalıyor

 Bitcoin madencilerinin satışları azalıyor

Bitcoin madencileri gelirlerini Bitcoin işlem ücretleri ve madencilik ile üretilen Bitcoin‘lerden elde ediyor. Bu sebepten dolayı kazılan Bitcoin‘ler satılarak gelir dolara dönüştürülüyor. Yapılan araştırmalara göre Ocak ayından itibaren başlayan Bitcoin madenci satışları son 5 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin Madencileri Satışları Büyük Ölçüde Tamamladı!

Bitcoin madencileri, Bitcoin işlemlerinin gerçekleşmesinde ve Bitcoin arzının artmasında büyük bir önem taşıyor. CryptoQuant tarafından hazırlanan rapora göre Bitcoin madencilerinin son bir haftada gerçekleştirdikleri satışlar, son 5 yılın en düşüğü olarak kayıtlara geçti. CryptoQuant‘a göre madenci satışlarının büyük ölçüde azalması, Bitcoin fiyatını olumlu etkileyebilir.

Bitcoin madencilerinin Bitcoin satışları azalıyor

Ayrıca şirket yaptığı açıklamada bu satışların azalmasının fiyat üzerindeki baskıyı azaltacağı ve 50 bin doların güçlü bir desteğe dönüşebileceğini belirtti. Bitcoin son 24 saatte 57.9 milyar dolarlık işlem hacmine sahip. Şu an ise 57.350 dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

Yeni Bitcoin ETF’si Onaylandı

Bitcoin ETF’leri bir dönem sürekli gündemde olsa da sürekli olarak reddedilmişti. Özellikle gözler ABD’den gelecek Bitcoin ETF haberlerini beklerken Kanada bu konuda öncü olmuş ve 2 Bitcoin ETF’sini onaylamıştı.

İki Bitcoin ETF‘sinin ardından CI Financial şirketi tarafından sunulan Bitcoin ETF’sini de onayladı. Onayı alan Bitcoin ETF’si Toronto Menkul Kıymetler Borsası (TSX) borsasında alım satıma açılacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir