Joe Biden teşvik paketini imzaladı

Joe Biden teşvik paketi

Joe Biden teşvik paketini imzaladı

ABONE OL 

Korona virüsün pandemiye dönüşmesiyle birlikte tüm dünyada baş gösteren ekonomik problemlerden nasibini alan ABD’nin vatandaşlarını maddi olarak rahatlatmak için dağıtacağı 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi Joe Biden tarafından imzalandı.

Joe Biden Teşvik Paketini İmzaladı, Ödemeler Başlıyor

1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi önce Temsilciler Meclisi‘nde onaylanmış ardından ABD Senatosu‘na gönderilmişti. Orada ufak değişiklerle onaylanan paket değişiklikler sebebiyle yeniden Temsilciler Meclisi‘ne gönderilmişti. Temsilciler Meclisi’nin yeniden onaylamasıyla birlikte Joe Biden‘ın imzasına kalan teşvik paketi Joe Biden tarafından imzalandı.

Teşvik paketi ABD Başkanı tarafından imzalanarak bu hafta sonundan itibaren uygulamaya geçilecek. Bu hafta sonu başlayacak ödemeler neredeyse 100 milyon ABD vatandaşına gerçekleştirilecek. Bir yıl içerisinde toplamda 100 bin doların üzerinde gelir elde ABD vatandaşları bu teşvik paketinden faydalanamayacak.

Joe Biden teşvik paketini imzaladı

ABD Teşvik Paketi Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Geçtiğimiz yılın mart ayında Korona virüsünün pandemiye dönüştüğünün açıklanmasıyla birlikte Bitcoin fiyatı 5.500 dolar seviyelerine çekilmişti. Ardından Korona virüsü sebebiyle ABD, vatandaşlarına teşvik paketi ile birlikte maddi yardım sağlamıştı. Bu yardımları Bitcoin satın alarak değerlendiren ABD vatandaşlarının yaptıkları bu yatırım sayesinde aldığı yardımı neredeyse 11’e katladı.

Peki yeni teşvik paketi Bitcoin’i nasıl etkileyecek? Bu konu hakkında hazırladığımız videoya mutlaka göz atın. Kanalımıza abone olup, bildirim butonuna basarak bize destek olabilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir