MicroStrategy Bitcoin aldı ardından düşüş geldi!

MicroStrategy Bitcoin

MicroStrategy Bitcoin aldı ardından düşüş geldi!

ABONE OL 

İş geliştirme şirketi MicroStrategy, bir kez daha Bitcoin satın aldı. Ancak dikkat edilmesi gereken bir detay ortaya çıktı. Şirketin Bitcoin satın aldığını açıklamasından sonra gelen düşüşler dikkatlerden kaçmıyor.

MicroStrategy Bitcoin Alımına Devam Etti

MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile şirketin 45.294 dolar ortalama fiyatıyla 177 milyon dolar ödeyerek 3.907 Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bu alımla birlikte şirketin elinde 26.769 dolar ortalama fiyatıyla satın alınmış toplamda 2.92 milyar dolar değerindeki 108.992 Bitcoin bulunuyor.

MicroStrategy‘nin Bitcoin satın alması birçok yatırımcıyı pek şaşırtmıyor ancak bu alım açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş dikkatlerden kaçmıyor. Michael Saylor, 24 Ağustos 15:29‘da Bitcoin satın alındığını duyurdu. Bu açıklama yapılmadan önce 49.400 dolar fiyatıyla alıcı bulan Bitcoin, açıklamanın ardından 47.100 dolara kadar geriledi.

MicroStrategy CEO'su
MicroStrategy Bitcoin aldı – MicroStrategy CEO’su Michael Saylor

MicroStrategy CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir