İngiltere Binance için izin verdiğini açıkladı

İngiltere Binance

İngiltere Binance için izin verdiğini açıkladı

ABONE OL 

İngiltere Mali Denetim Otoritesi (FCA) Binance’in İngiltere’deki faaliyetlerine son vermesini istemiş, Binance de bu isteğe karşın FCA kurumunun Binance üzerinde yetkisi olmadığını ifade etmişti. Bugün yapılan açıklama ile İngiltere’nin Binance’e izin verdiği açıklandı.

İngiltere Binance İçin Duyuru Güncellemesi Yaptı

Geçtiğimiz haziran ayında FCA, Binance’in faaliyetlerini sonlandırmasını şu şekilde istemişti:

”FCA tarafından zorunlu tutulan şartlar nedeniyle, Binance Markets Limited’in FCA’nın önceden yazılı izni olmaksızın herhangi bir düzenlenmiş faaliyette bulunmasına izin verilmemektedir. Binance Group, Birleşik Krallık’ta faaliyet yürütmek için herhangi bir Birleşik Krallık yetkilendirmesine, kaydına veya lisansına sahip değildir.”

Binance ise bu isteğe karşın şu açıklamayı yapmıştı:

FCA bildiriminin Binance.com’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur. Kullanıcılarımızla olan ilişkimiz değişmedi. Regülatörlerle çalışırken iş birlikçi bir yaklaşım benimsiyoruz ve yasal yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz. Bu yeni alanda değişen politikaları, kuralları ve yasaları aktif olarak takip ediyoruz.”

İngiltere sabit fiyatlı kripto paraları düzenlemek istiyor
İngiltere Binance için izin verdiğini açıkladı

Taraflardan gelen bu açıklamaların üzerinden iki ay geçti ve FCA’den yeni bir açıklama geldi:

“25 Haziran 2021’de FCA, Binance Markets Limited’e gereklilikler bildirdi. Firma ise gereksinimlerin tüm yönlerine uydu.”

Bu açıklama ile Binance, Birleşik Krallık ülkelerinde resmi bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilecek. Binance daha önce karşılaştığı düzenleme hamlelerine olumlu cevap vermek adına girişimlerde bulunuyordu. FCA’in Binance’e izin vermesi diğer devletlerin Binance’e olan bakış açısını da olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir