Microsoft Ofis programlarını birleştiriyor

 Microsoft Ofis programlarını birleştiriyor

Microsoft Ofis programlarını birleştirme kararı aldı. Microsoft, Android için Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook sürümlerini geliştirmiş ve bunları Google Play Store‘da kullanıma sunmuştu fakat beklenen ilgiyi görememişti.


Microsoft, Samsung ile genişletilmiş bir ortaklık yapmış ve ofis programları Samsung Galaxy Note 10’da önceden yüklenmiş şekilde sunulacağı açıklanmıştı. Ofis programlarının uygulamaları birbirinden ayrı şekilde olduğu için kısıtlı olan telefon hafızasına indirmek isteyen kullanıcılar için pek kullanışlı değildi. Kullanışlı olmamasına rağmen birçok kişi tarafından kullanılan uygulama için yeni bir sürüm ihtiyacı hissedildi. Microsoft bunun üzerine tüm ofis programlarını tek uygulamada birleştirmek kararı aldı. Unity isimli uygulaması Word, Excel, PowerPoint ve diğer ofis programları yer alacak ve isteğe göre indirmeler yapılarak kullanılabilecek. 

 

 

Microsoft Ofis programlarını birleştiriyor

 

Kullanım kolaylığı sağlayacak Unity uygulaması ülkemiz için ne zaman kullanılabilir hale geleceği henüz belli değil. Günümüzde telefonların günden güne gelişmesiyle birlikte bilgisayar kullanımı azaldı. Bu sebepten ötürü Microsoft, ofis programlarını kullanan mobil kullanıcılarını bir hayli önemsiyor. Unity programını merakla bekliyor olacağız.

 

Kaynak

 

İlginizi Çekebilir

Windows 10X işletim sistemi ve çift ekranlı tablet tanıtıldı

Steam’den oyun dünyasında çığır açacak özellik!

 

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir