Meizu iPhone kullanıcılarına kapısını açıyor!

 Meizu iPhone kullanıcılarına kapısını açıyor!

Meizu yaptığı açıklama ile geçtiğimiz hafta duyurduğu Meizu 18 ve Meizu 18 Pro modellerine büyük rağbet olduğunu belirtti. Meizu’yu tercih eden kullanıcıların yüzde 45‘inin iPhone kullanıcısı olması dikkatleri çekti.

Meizu iPhone Kullanıcıları Çekmeyi Başarıyor

Meizu, iPhone kullanıcılarını cezbediyor. Günümüzde birçok akıllı telefon üreticisi bulunuyor ve bu üreticiler birçok segmente özel akıllı telefon üretiyor. Meizu da iki yeni amiral gemisi model ile akıllı telefon üretimini sürdürdü. Bu modeller sayesinde yeni kullanıcılar edinen şirket, elde ettiği yeni kullanıcıların yüzde 45’inin iPhone kullanıcıları olduğunu açıkladı.

Isırılmış bir elma görseli paylaşarak duyurusunu yapan Meizu, iki yeni modeliyle büyük dikkat çekiyor.

Meizu iPhone kullanıcılarına kapısını açıyor!

Çip Sorunu Büyüyor: Akıllı Telefon Fiyatları Artabilir

Korona virüsü tüm sektörleri bir hayli etkiledi. Bu sektörlerin başında ise yarı iletken çip sektörü geliyor. Birçok yarı iletken çip üreten şirketler tam performans çalışıyor ancak yüksek talebe yetişemiyor. Bu da üretimlerin aksamasına sebep oluyor. Akıllı telefon üreten şirketlerle birlikte otomobil üreticileri de bu sorundan bir hayli etkileniyor.

Akıllı telefon üreten şirketlerin yöneticilerinden gelen açıklamalar ise kullanıcıların bu durumdan bir hayli etkileneceği yönünde. Xiaomi Başkanı Wang Xiang yaptığı açıklamada akıllı telefonların fiyatlarının bu sebepten dolayı artabileceğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir