125W hızlı şarj destekli telefonlar geliyor!

 125W hızlı şarj destekli telefonlar geliyor!

Akıllı telefon pazarında rekabet arttıkça şirketler de yeni teknolojiler sunmaya devam ediyor. Henüz çok fazla akıllı telefonda bulunmayan 100W üstü hızlı şarj desteği bu yılının ikinci yarısından itibaren birkaç modelde sunulacak.

Yeni 125W Hızlı Şarj Destekli Telefonlar Duyurulacak

Realme, OnePlus ve Oppo markalarının 2021 yılının ikinci yarısında 125W hızlı şarj destekli akıllı telefonlar duyuracağı ortaya çıkan bir raporda yer alıyor. Daha öncede Realme CEO’su 125W hızlı şarj desteği sağlayacak olan adaptörü duyurmuştu. Oppo da aynı şekilde 125W hızlı şarj desteğini kullanıcılarına sunmuştu.

Yine Realme 125W hızlı şarj desteğini sunmuş ve 4.000 mAh kapasiteli bataryayı 33 dakikada doldurduğu açıklanmıştı. Şimdi ise önümüzdeki haziran ayından itibaren bu üç markanın 125W hızlı şarj destekli yeni akıllı telefonlar tanıtacağı Çin’de yayınlanan bir raporda ortaya çıktı. Bu akıllı telefonların yalnızca hızlı şarj destekleri ile değil diğer özellikleriyle de dikkatleri çekmesi bekleniyor.

125W hızlı şarj destekli telefonlar geliyor!

Xiaomi 200W Hızlı Şarj İçin Çalışıyor

Digital Chat Station iddiasına göre Xiaomi 200W hızlı şarj desteğiyle karşımıza çıkacak. Vivo‘nun alt markası olan iQOO 7 modeliyle 120W hızlı şarj desteğini kullanıcılarına sunmuştu. Xiaomi bu rekoru kırarak hızlı şarj desteği konusunda sektörde lider haline gelmek istiyor.

Xiaomi’nin sunacağı iddia edilen hızlı şarj teknolojisi kablolu, kablosuz ve ters şarj oranlarının birleşmesiyle oluşacak. Mi 10 Extreme Commemorative Edition modelinde 120W kablolu, 55W kablosuz ve 10W ters kablosuz şarj desteği sunan şirket toplamda 185W hızlı şarj desteği sunmuştu. Şimdi ise bu seviyeyi 200W’a yükseltmek istiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir