LG yazılım desteğini sürdürecek!

LG yazılım desteği

LG yazılım desteğini sürdürecek!

ABONE OL 

LG geçtiğimiz günlerde akıllı telefon pazarından çekildiğini açıklamıştı. Hali hazırda sattığı akıllı telefonlar bulunan LG yazılım desteğini sürdüreceğini açıkladı.

LG Yazılım Desteği Kesmiyor!

LG akıllı telefon pazarından çekildi. Satış olarak birçok şirketin gerisinde bulunan Güney Kore merkezli şirket bu alandaki faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı. Bugüne kadar satılan akıllı telefonlara yazılım desteğinin kesilmeden verilmeye devam edileceği ve hatta bazı modellere Android 12 sağlanacağı da belirtildi.

LG yazılım desteğini sürdürecek!

LG Neden Çekildi?

İlk akıllı telefon üreticileri arasında yer alan LG, zamanla rakiplerinin gerisinde kalmış ve satış olarak en düşük satış gerçekleştiren akıllı telefon üreticisi konumuna gerilemişti. Bu verilerle daha fazla yola devam etmek istemeyen LG akıllı telefon pazarından çekildiğini açıkladı.

Bilindiği gibi LG birçok elektronik ürün alanında faaliyet gösteren ve o alanlarda öncü şirketler arasında yer alıyor. Akıllı telefon pazarının beklenen geliri getirmemesi şirketin o alandan uzaklaşmasına sebep oldu ve bu sayede diğer alanlara daha fazla iş gücü ve kaynak ayrılacağı anlamına geliyor.

Ayrıca akıllı telefon pazarındaki Çin merkezli şirketlerin kısa sürede yakaladığı çıkışlar da LG’nin geri planda kalmasına sebep oldu. Çin merkezli şirketlerin düşük fiyat odaklı satış stratejisi de LG’nin akıllı telefon pazarındaki varlığını daha da zora soktu. Tasarım anlamında da uzun süre aynı tasarımı kullanan LG, gelişen akıllı telefon sektörüne ayak uyduramadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.