Mate 40 serisi Dijital Yuan cüzdanını destekleyecek

Mate 40 serisi Dijital Yuan

Mate 40 serisi Dijital Yuan cüzdanını destekleyecek

ABONE OL 

Çinli teknoloji devi Huawei, Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından geliştirilen Dijital Yuan cüzdanına Mate 40 serisinde destekleyecek. Huawei Mate 40 Dijital Yuan cüzdanı sayesinde Çin’deki kullanıcılar kolaylıkla Dijital Yuan satın alıp kullanabilecek.

Mate 40 Serisi Dijital Yuan’ı Destekleyecek!

Bu yıl içerisinde dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi koltuğunda kısa bir süreliğine de olsa oturan Huawei, Çin Merkez Bankası tarafından geliştirilen ve yavaş yavaş kullanımına başlanılan Dijital Yuan‘ın cüzdanını destekleyeceklerini açıkladı. Mobil bir uygulama formunda olan Dijital Yuan cüzdanı, Mate 40 serisinin Çin’deki versiyonunda yerleşik uygulamalar arasında yer alabilir.

Mate 40 serisi Dijital Yuan cüzdanını desteklemesi hakkında henüz net bir detayın bulunmuyor. Ancak önümüzdeki günlerde resmi açıklamaların yapılması bekleniyor.

Dijital Yuan Kullanımı Artıyor!

Çin, Dijital Yuan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yine bir devlet kuruluşu olan Guangdong Petroleum istasyonlarında Dijital Yuan kullanılmaya başlandı. Dijital Yuan cüzdanlarını akıllı telefonlarına indiren şoförler, QR kod aracılığıyla Dijital Yuan ödeyerek akaryakıt satın almaya başladı. Çin, ulusal paranın dijital versiyonu olan Dijital Yuan’ı birçok farklı sektörde denemeye başladı.

Bankacılık sektöründen sonra teknoloji sektöründe süren denemelerin ardından akaryakıt kurumunda da testler başladı. Çin’in CBDC konusunda dünyaya öncülük ettiği artık tüm dünya tarafından kabul ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.