M2 işlemcili Macbook Pro hakkında bilinenler!

M2 işlemcili Macbook Pro

M2 işlemcili Macbook Pro hakkında bilinenler!

ABONE OL 

Apple bilindiği gibi kendi işlemcisi ile MacBook modellerini donatmış ve oldukça başarılı bir deneyim sunmaya başlamıştı. M1 isimli işlemci modelini M1X takip etmişti. Şimdi ise M2 işlemcili yeni modeller geliyor.

M2 İşlemcili Macbook Pro Hakkında Bildiklerimiz

Apple bu yıl içerisinde iki defa MacBook duyurusu yapması bekleniyor. M2 işlemcisine sahip yeni MacBook Pro modellerinin karşımıza çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. İlk olarak nisan ayında bir duyuru gerçekleştirilmesi ve 13 inç ekrana, M2 işlemciye MacBook Pro modelinin duyurulması bekleniyor. Bu modelin bir önceki modelden tek farkının işlemcisi olacağı ifade ediliyor.

M2 işlemcili Macbook Pro hakkında bilinenler!

Ekim veya kasım ayında düzenlenecek yeni bir etkinlikle ise 14 inç, 16 inç ekranlı ve M2 işlemci modeliyle yeni MacBook Pro modellerinin karşımıza çıkması bekleniyor. Bu modellerde Touch Bar’ın da yer almayacağı gelen sızıntılar arasında yer alıyor.

Daha Parlak MacBook ve iPad Ekranları Gelebilir

The Elec tarafından yayınlanan son rapora göre Apple, iki kat daha fazla ışık yayan diyot içeren çift yığın OLED ekrana sahip MacBook ve iPad modelleri duyuracak. Bu ekranlar sayesinde mevcut MacBook ve iPad ekranlarının iki katı kadar fazla parlaklık sağlanabilecek. Bahsedilen OLED ekranlı modellerin de en erken 2023 veya 2024’te karşımıza çıkabileceği iddia ediliyor.

Karşımıza çıkacağı tarihin bu kadar geç olmasının sebepleri arasında üretim sürecinin gelişmemiş olması ve pahalı olması yer alıyor. Ancak Apple’ın böyle bir teknolojiye geçmek istediği takdirde gerekli şartları kolaylıkla yeterine getirebileceği biliniyor. Ancak resmi bir açıklama gelene kadar ortaya çıkan ifadelerin tümü iddiadan öteye gidemiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.