Formula 1 VAR sistemine geçiyor

Formula 1 VAR sistemine geçiyor

Formula 1 VAR sistemine geçiyor

ABONE OL 

FIA, geçen sezonun son yarışında yaşanan problemlerin tekrar yaşanmaması adına önlemler almaya devam ediyor, özellikle Mercedes takımının itirazları, şampiyonluğun şaibeye karışması nedeniyle FIA, futboldaki VAR sistemi gibi Formula 1’de bir Sanal Yarış Kontrol Noktası oluşturacağını açıkladı.

Formula 1 VAR Sistemine Geçiyor

FIA yeni başkanı Mohammed Ben Sulayem, Abu Dhabi yarışındaki problemlerin tekrarlanmaması adına yarış yönetim yapısında değişiklik yapıldığını duyurdu. Futboldaki VAR sistemine benzeyen bir kontrol odası oluşturulacağını açıklayan Sulayem, sistemi şöyle anlattı:

FIA ofislerinden birinde yer alacak olan birim, kuralların doğru bir şekilde uygulanmasını amaçlıyor, en yenilikçi ve modern teknolojik araçları kullanacak olan birim, yarış direktörü ile anlık iletişim kuracak.

Formula 1 VAR Sistemine Geçiyor

Geçen sezonun son yarışı Abu Dhabi Grand Prix’inde yarış direktörü Masi’nin kararları ve takım yetkilileriyle (özellikle Toto Wolf ile) yaptığı konuşmalar gündem olmuştu. Ardından Masi’nin yarış direktörlüğü görevinden ayrıldığı açıklanmıştı. Bu nedenle yeni yarış direktörünün yetkililer ile telsiz konuşmalarının televizyonda canlı olarak yayınlanmayacağını da açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.