M1 işlemcili iPad Pro’nun performans raporu ortaya çıktı

M1 işlemcili iPad Pro

M1 işlemcili iPad Pro’nun performans raporu ortaya çıktı

ABONE OL 

20 Nisan tarihinde Apple tarafından düzenlenen Spring Loaded etkinliğinde M1 işlemcili iPad Pro modeli tanıtılmıştı. M1 işlemcili iPad Pro modelinin performans raporu merakla bekleniyordu. Nihayet rapor ortaya çıktı.

M1 işlemcili iPad Pro Halefini Geride Bıraktı

Apple tarafından işlemci tarafında yapılan yatırımların sonucunda M1 işlemci geliştirildi. iMac ve Macbook modellerinde kullanılan M1 işlemci, 20 Nisan tarihinde duyurulan iPad Pro modelinde de yerini aldı. Bu hamlesiyle tablet pazarındaki hakimiyetini arttırmak isteyen Apple’ın başarılı olması bekleniyor.

M1 işlemcili iPad Pro modeli Geekbench 5’in tek çekirdekli testinden 1.718 puan, çok çekirdekli testinden 7.284 puan aldı. A12Z 4. nesil işlemciye sahip olan iPad Pro modeli Geekbench 5’in tek çekirdekli testinden 1.121 puan, çok çekirdekli testinden 4.656 puan almıştı. Bu verilere göre M1 işlemcili iPad Pro’nun yüzde 56 daha hızlı olduğu kanıtlanmış oldu.

M1 işlemcili iPad Pro

M1 İşlemcili iPad Pro Özellikleri

11 inç ve 12.9 inç Mini LED ekranıyla karşımıza çıkan iPad Pro, daha önceki versiyonlarından çok önemli bir farkı bulunuyor. Daha önce mobil işlemcilerden gücünü alan iPad Pro bu defa Apple M1 işlemciden gücünü alıyor. Apple, M1 işlemci modelini yalnızca bilgisayarlarda kullanıyordu. 16 GB RAM desteği kullanıcılara sunulan özellikler arasında yer alıyor.

5G desteği de sunan iPad Pro, bir önceki versiyonuna göre yüzde 50 GPU, yüzde 40 CPU artışı sağlıyor. Bu da performans adına ciddi iyileştirmeler anlamına geliyor. FaceID desteği sunan M1 işlemcili iPad Pro, 12 megapiksel ultra geniş açıya sahip kamerası ile kutusundan çıkıyor.

12.9 inç ekrana sahip olan versiyonu 11.999 TL fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir