iPhone 13 serisi daha kalın olacak! Tüm detaylar

iPhone 13 serisi

iPhone 13 serisi daha kalın olacak! Tüm detaylar

ABONE OL 

iPhone 13 serisine dair sızıntılar gelmeye devam ediyor. Apple sızıntılarıyla kendini kanıtlamış olan MacRumors’un sızıntılarına göre iPhone 13 serisi, iPhone 12 serisine göre daha kalın olacak.

iPhone 13 Serisi Yeni Detayları

MacRumors tarafından yapılan sızıntıya göre iPhone 12 serisinde 7.4 mm olan kalınlık iPhone 13 serisinde 7.55 mm olacak. Yine sızıntı kaynağı tarafından paylaşılan görsel ile kalınlık farkı daha iyi farkediliyor.

Kasadaki ve kamera tasarımdaki kalınlık dikkat çekiyor

Bir diğer dikkat edilmesi gereken detay ise kameraların çıkıntıları. Kamera çıkıntılarının da yine bir önceki iPhone serisinden daha kalın ve dışarıda olması bekleniyor. Tasarımdan da anlaşılacağı gibi Apple, iPhone 13 serisinde kasa üzerinde ufak farklılıklarla karşımıza çıkacak.

iPhone 12 serisinde yer alan 1.5-1.7 mm kamera çıkıntısı, yeni seride 3.65 mm olarak karşımıza çıkacak.

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detaylar

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir