SON DAKİKA: Lütfi Elvan kripto para açıklaması yaptı!

Lütfi Elvan kripto para

SON DAKİKA: Lütfi Elvan kripto para açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yeniden kripto para açıklaması yaptı. Daha önce kripto paralarla ilgili açıklama yapan ve vatandaşları uyaran Elvan, çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Lütfi Elvan Kripto Para Açıklaması Yaptı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 7 Mayıs tarihinde kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve vatandaşları risklere karşı uyarmıştı. Bugün Bloomberg’e konuşan Elvan, çalışmaların sürdüğünü açıkladı:

”Üzerinde çalıştığımız alanlar ise; kripto varlık ile çeşitlerinin tanımlanması, bu varlıkların ortaya çıkarılması, ihracı ve dağıtılması, alım satım yapan platformların uyması gereken ilke ve esasların belirlenmesi, varlık saklama hizmetinin hangi şartlarda kimler tarafından yapılabileceği, vergilendirme politikasının nasıl olacağı, hangi kripto varlık çeşidi için hangi kurumun düzenleme yapma ve yaptırım uygulama yetkisinin olacağı, özellikle suç gelirlerinin aklanması ve terörizmin finansmanında bu alanın kullanılmasının engellenmesi gibi geniş bir alanı kapsıyor.”

Açıklamada yer alan detaylardan da anlaşılacağı gibi kripto paraların vergilendirilmesi için çalışmalar sürüyor.

Lütfi Elvan kripto para açıklaması yaptı!

Kripto Para ile Ödeme Yasaklanmıştı!

Resmi Gazete‘de yayınlanan 31456 sayılı yönetmeliğe göre kripto para ile ödeme yasaklandı. Daha öncede Hazine ve Maliye Bakanlığı kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Kripto para ile ödeme sunan hizmeti sunan girişimler 30 Nisan’dan itibaren bu hizmetlerini sunamayacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.