Elon Musk Bitcoin madencileri ile görüştü!

Elon Musk Bitcoin madencileri

Elon Musk Bitcoin madencileri ile görüştü!

ABONE OL 

Özellikle kripto para yatırımcıları tarafından tweet’leri merakla beklenen Elon Musk, Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren Bitcoin madencileri ile görüştü. Daha önce Bitcoin’in enerji israfına sebep olduğunu gösteren istatistikler paylaşan Musk, bu hamlesiyle dikkatleri yeniden üzerine çekti.

Elon Musk Bitcoin Madencileri Görüşmesinin Detayları

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Bitcoin madencileri ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve yüksek enerji harcamaları sebebiyle sürdürülebilir olmadığını vurgulamıştı. Ardından Çin Halk Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı yaptığı açıklama ile Çin’deki Bitcoin madencilerine yaptırım uygulamak istediklerini belirtmişti. Her iki olayda Bitcoin fiyatının düşüşe geçmesine sebep olmuştu.

Elon Musk Bitcoin madencileri ile görüştü!

Bitcoin Madencilik Konseyi Kurulacak

Elon Musk resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Kuzey Amerika’da faaliyetlerini sürdüren Bitcoin madencileri ile görüştüğünü ifade etti. Elon Musk ile görüşen Bitcoin madencileri sürdürülebilir enerji kullanımı konusunda ciddi adımlar atacakları söyledi. Ayrıca MicroStrategy CEO’su da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Dün Elon Musk ile Kuzey Amerika’daki Bitcoin madencileri arasındaki toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duydum. Bitcoin madencileri, enerji kullanımında şeffaflığı teşvik etmek ve dünya çapında sürdürülebilirlik konusunda girişimleri hızlandırmak için Bitcoin Madencilik Konseyi’ni kurmakta karar kıldılar.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir