Solana ağını kullanan Luna Yield rug pull ile çakıldı!

Luna Yield rug pull

Solana ağını kullanan Luna Yield rug pull ile çakıldı!

ABONE OL 

Kripto para geliştiricileri tarafından fonların tamamen boşaltılması olayı ”rug pull” olarak nitelendiriliyor. Yani bir nevi kendi projesini dolandırmak olarak ifade edilebilir. Solana ağında faaliyet gösteren Luna Yield isimli kripto para da bir rug pull olayı yaşandı.

Luna Yield Rug Pull ile Çakıldı!

Son zamanların en çok dikkat çeken Blockhain ağlarından olan Solana’da ilk defa bir rug pull olayı yaşandı. Luna Yield isimli kripto paranın sosyal medya hesapları başta olmak üzere tüm hesapları kapatıldı. Solana IDO platformu SolPAD ise resmi Twiter hesabından bir açıklama yaptı:

Launchpad’imizdeki son IDO olan Luna Yield’de bazı sorunları var gibi görünüyor. Luna Yield ekibi web sitelerini ve diğer tüm sosyal medyayı kapattı. Ayrıca tüm likiditeyi geri çekiyorlar. SolPAD, ne olduğunu anlamak için Luna Yield ekibine hala ulaşamıyor. Sorunu araştırmak için kullanıcıları desteklemenin ve bazı üçüncü taraflarla iletişim kurmanın yollarını bulmaya çalışıyoruz. Lütfen sabırlı olun ve Luna Yield ile ilgili her türlü bilgiyi bize sağlayın. İş birliğiniz için teşekkürler.

Solana ağını kullanan Luna Yield rug pull ile sarsıldı!

Bu olayla birlikte Solana ağında ilk defa rug pull yaşanmış oldu. Gelen iddialara göre 6.7 milyon dolar ile 10 milyon dolar arasında bir zararın olduğu söyleniyor. Bu olayın ortaya çıkmasıyla birlikte Luna Yield (LUNY) fiyatı 332 dolar seviyelerinden 9.78 dolar seviyelerine kadar düştü.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir