LUNA CEO’su takip altında olacak!

LUNA CEO'su

LUNA CEO’su takip altında olacak!

ABONE OL 

LUNA çöküşünün ardından Terra kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon‘un ülkeye geldiğinde ilgili makamlara haber vermesi istendi. Kwon’un da bunun kabul ettiği açıklandı.

LUNA CEO’su Takip Altına Alınacak

Güney Koreli yetkililer LUNA ve UST çöküşünün ardından şirketin kurucu ortağı ve CEO’su olan Do Kwon’a Güney Kore’ye geldiğinde ilgili makamlara haber vermesi istendi. Do Kwon, yalnızca LUNA ve UST çöküşüyle ilgili değil dolandırıcılık ve yasadışı bağış toplama suçlamalarıyla da karşılaşacağı ifade edildi.

Do Kwon’un şu an nerede olduğu bilinmiyor ancak Singapur’da olabileceği iddia ediliyor.

LUNA CEO'su Do Kwon: Vergileri ödedik
LUNA CEO’su takip altında olacak!

3AC Kurucuları: LUNA’ya fazla güvendik!

Kripto para piyasasının sarsıntılı günleri sürerken birçok şirketin iflası da birçok yatırımcıyı daha da korkutmuştu. İlk olarak LUNA ve UST projesinin batmasıyla birlikte bu projelerde yatırımı bulunan yatırım fonları da iflas etmeye başlamıştı.

Bu fonlar arasında yer alan Three Arrows Capital (3AC) şirketinin kurucularına bir süredir ulaşılamıyordu. Ancak kurucu ortaklar Su Zhu ve Kyle Davies, sonunda Bloomberg’e konuştu. Bu açıklamalarında LUNA CEO’su Do Kwon ile yakın arkadaş olduklarını ifade eden ikili, aralarındaki güven sebebiyle muhtemelen problemleri göremediklerini söyledi.

Projelerde yer alan sorunları bu sebepten göremediklerini ifade eden Zhu ve Davies, LUNA sebebiyle 500 milyon dolarlık fonlarını kaybettiklerini açıkladı. Özellikle Bitcoin’in 30 bin dolardan 20 bin dolar seviyelerine kadar düşmesiyle birlikte şirketin tamamen yolun sonuna gelindiğini anladıklarını açıkladı.

Zhu ve Davies, bu düşüşlerden önce fondan para çektikleri iddiasını da reddetti. Ölüm tehditleri aldıklarını da ifade eden ikili Dubai’ye taşınacaklarını da belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir