Axie Infinity CEO’su saldırı öncesi varlıklarını taşımış

Axie Infinity CEO'su

Axie Infinity CEO’su saldırı öncesi varlıklarını taşımış

ABONE OL 

Geçtiğimiz mart ayında Ronin köprüsüne yapılan saldırı ile 622 milyon dolarlık varlığı çalınan Axie Infinity‘in CEO’su bir itirafta bulundu.

Axie Infinity CEO’su Varlıklarını Saldırıdan Önce Taşımış

Kripto para piyasasındaki saldırılar ortaya çıkmaya ve birçok yatırımcı mağdur olmaya devam ediyor. Axie Infinity projesinin Ronin isimli köprü ağına bir saldırı yapılmış ve bu saldırıda 622 milyon dolarlık varlık çalınmıştı.

Bu saldırı sebebiyle yatırımcıların varlıklarına çekmesine izin verilmiyordu. Axie Infinity CEO’su Trung Nguyen, Ronin saldırısından yalnızca 3 saat önce varlıklarını Binance’e transfer etti. Bloomberg’in haberiyle ortaya çıkan transfer, Nguyen tarafından da doğrulandı.

Ronin saldırısından önce Sky Mavis saldırısı olmuş ve bu saldırı ile birlikte yatırımcıların varlıklarını dondurulmuş ve çekimlere izin verilmemişti. Ancak CEO’nun varlıklarını Binance borsasına taşıması ve muhtemelen satış yapması tepkilere sebep oldu.

Axie Infinity köprüsü hack
Axie Infinity CEO’su saldırı öncesi varlıklarını taşımış

Axie Infinity Ronin Köprüsünü Aktif Edileceği Açıklanmıştı

Mart ayında siber saldırıya uğrayan Axie Infinity Ronin köprüsünün yeniden aktif hale getirileceği Axie Infitiniy geliştiricisi Sky Mavis tarafından açıklandı. Toplamda 552 milyon doların siber saldırı sonucunda çalınmasıyla dikkatler Axie Infinity‘e çevrilmişti. Yatırımcıların tepkisini çeken asıl konu ise saldırının üzerinden yaklaşık 1 hafta sonrasında saldırı tespit edilmesi olmuştu.

Ronin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Ronin köprüsü 28 Haziran tarihinde yatırımcılara fonları iade edilerek yeniden aktif hale getirilecek. Yeniden aktif edilmesi için doğrulayıcıların hard-fork güncellemelerini yapmaları gerekecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir