LUNA CEO’su Do Kwon’un nerede olduğu belli oldu!

LUNA CEO'su Do Kwon tutuklama

LUNA CEO’su Do Kwon’un nerede olduğu belli oldu!

ABONE OL 

Çöküşüyle birlikte on binlerce yatırımcının batmasına sebep olan LUNA’nın CEO’sunun yeri belirlenemiyordu. Ancak yapılan araştırmaların sonucunda Do Kwon’un yeri tespit edildi.

LUNA CEO’su Do Kwon’un Yeri Tespit Edildi

LUNA CEO’su Do Kwon, LUNA’nın çöküşünün ardından LUNA CEO’su Do Kwon’un yeri tespit edilememişti. Yaptığı açıklamalarla da tepkileri üzerine çekmeye devam eden Kwon’un, Sırbistan’a taşındığı belirtildi.

Güney Kore merkezli bir habere göre Dubai’de yaşanan Do Kwon’un Sırbistan’a taşındığı açıklandı. Güney Kore Adalet Bakanlığı’nın konuyla ilgili bilgisi bulunduğu ve Sırbistan yetkilileriyle iletişime geçileceği de haberde belirtildi.

LUNA CEO’su Do Kwon’un nerede olduğu belli oldu!

LUNA Kurucu Ortağı Tutuklama Talebi

Kripto para piyasasının son bir yılda yaşadığı olaylar arasında yer alan LUNA ilgili yeni bir gelişme daha ortaya çıktı. LUNA kurucu ortağı Daniel Shin ve şirketin dört mühendisi için tutuklama talep edildi.

Daha öncede LUNA CEO’su Do Kwon hakkında tutuklama kararı çıkarılmıştı. Bu karara rağmen Kwon yakalanamamıştı.

LUNA CEO’su Do Kwon Hakkındaki Suçlamalar Devam Ediyor

Terra şirketinde çalışan ve ismini açıklamayan ‘FatMan‘ olarak bilinen bir muhbir, LUNA CEO’su Do Kwon hakkında yeni iddialarda bulundu. Bu iddialarında Do Kwon’un sorumsuz olduğunu ve tam sorumlu davranmayarak çöküşte payı olduğunu belirtti:

Sözlü olarak sorumluluk almak elbette harika. Gerçekten hiçbir şey yapmıyor. Bunun tek adil çaresi, ‘haksız kazanılmış’ kazançlarının bir kısmını iade etmektir. İade çabaları için henüz kendi parasının tek bir dolarını taahhüt etmedi.

FatMan bu ifadeleriyle Do Kwon’un göstermelik açıklamalar yaptığını ve çözüm için geliştirilenlere katkı bulunmadığını belirtti. Bilindiği gibi LUNA CEO’su Do Kwon, her fırsatta üzgün ve çöküş konusunda suçsuz olduğunu ifade ediyordu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir