Ripple CTO’su FTX olayını yorumladı: Beceriksizlik

Ripple CTO'su

Ripple CTO’su FTX olayını yorumladı: Beceriksizlik

ABONE OL 

Ripple (XRP) şirketinin teknolojiden sorumlu yöneticisi David Schwartz, FTX olayıyla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Schwartz, FTX’i beceriksizlik ve dolandırıcılıkla suçladı.

Ripple CTO’su FTX Açıklaması Yaptı

FTX ile ilgili yaşanan tüm gelişmelerin ardından Ripple CTO’su David Schwartz açıklamalarda bulundu. Bu açıklamasında üç noktaya değinen Schwartz, FTX’in yaşadıklarının sebebinin beceriksizlik ve dolandırıcılık olduğunu ifade etti.

Schwartz‘a göre FTX üç yanlış hamle yaptı. Bu yanlış hamlelerden ilki yatırımcı fonlarının Alameda Research şirketine aktarılması, ikinci yatırımcı fonlarının kullanılması ve son olarak üçüncü hatanın ise delta-nötr stratejilerin uygulanmaması.

David Schwartz, bu saydıklarının bir araya gelmesiyle birlikte FTX’in iflasının yaşandığını belirtti.

Ripple CTO'su
Ripple CTO’su FTX olayını yorumladı: Beceriksizlik

FTX Eski CEO’su İfade Verecek

FTX’in iflasıyla birlikte kripto para piyasası bir hayli güç kaybetmiş ve piyasada küçülme yaşanmıştı. Birçok yatırımcı tarafından suçlanan FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), ABD Temsilciler Meclisi Mali Komitesi önünde ifade vereceğini açıkladı.

Mali Komite Başkanı Maxine Waters, SBF’in ifade vermek zorunda olduğunu belirtti. SBF paylaştığı tweet ile elinde yeterince belge olmadığını ama yardımcı olmak için hazır olduğunu ifade etti.

SBF açıklamalarını şu cümlelerle bitirdi:

Kendimi tembelleşmeyecek veya güncel bir model CEO olarak düşünmüştüm. Üzgünüm, umarım insanlar, kim olduğum ve kim olabileceğim arasındaki farkı öğrenebilirler.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir