LUNA CEO’su Do Kwon kırmızı bültenle aranacak!

LUNA CEO'su Do Kwon kırmızı bülten

LUNA CEO’su Do Kwon kırmızı bültenle aranacak!

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en büyük skandallarından olan LUNA’nın CEO’su yakından takip ediliyor. Güney Koreli yetkililer LUNA CEO’su Do Kwon için Interpol‘den kırmızı bülten çıkarılmasını istedi.

LUNA CEO’su Do Kwon Kırmızı Bültenle Aranacak!

Güney Koreli yetkililer LUNA CEO’su Do Kwon için Interpol ile iletişime geçti. Financial Times haberine göre Kwon için kırmızı bülten başvurusunda bulunuldu. Ancak Interpol’ün sitesinde henüz Kwon için verilmiş bir kırmızı bülten ilanı bulunmuyor.

Yalnızca kırmızı bülten değil ayrıca pasasportunun iptal edilmesi için de sürecin başlatıldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Do Kwon, dün resmi Twitter hesabından bir açıklama yapmış ve kaçmayacağını ifade etmişti.

LUNA CEO'su Do Kwon: Vergileri ödedik
LUNA CEO’su Do Kwon kırmızı bültenle aranacak!

LUNA CEO’su Do Kwon İddiaları Reddetti

LUNA CEO’su Do Kwon, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında kendisine yönelik ”kaçacak” iddialarına yanıt veren Do Kwon, şu ifadelerle iddiaları reddetti:

Kaçak” veya benzeri bir şey değilim. İletişim kurmaya ilgi gösteren herhangi bir devlet kurumu için tam bir işbirliği içindeyiz ve saklayacak hiçbir şeyimiz yok.

Birden fazla yargı alanında savunma sürecindeyiz. Kendimizi son derece yüksek bir dürüstlük çıtasında tuttuk ve önümüzdeki birkaç ay içinde gerçeği açıklamayı dört gözle bekliyoruz.

LUNA CEO’su: Varlıklarımın Çoğunu Kaybettim

Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon, resmi Twitter hesabından bir tweet serisi paylaşmış ve 2.7 milyar dolarlık varlığı çöküşten önce nakite çevirdiği iddialarını reddetmişti. Bu tweet serisinde kendisi hakkında birçok yalan ifadenin yayıldığını da belirten Kwon, bu konuda dikkatli davranılmasını istemişti.

Do Kwon tarafından yapılan açıklamanın tam hali:

Bu açık olmalı ancak herhangi bir şeyden 2.7 milyar dolar kazandığım iddiası kesinlikle yanlış. İki çelişkili iddia var gibi görünüyor. Birincisi Do’nun cüzdanları donduruldu ve hala LUNA’sının çoğuna airdrop yoluyla sahip. İkincisi milyarlar kazanmak için tüm jetonlarını çöpe attı. Bu iddiaları ortaya atarken ikisinden biri tercih edilmeli.

Tekrarlamak gerekirse, son iki yılda kazandığım tek şey TFL’den nominal bir nakit maaş. Umarım açıktır, çok fazla bir şey söylemedim çünkü mağdur gibi görünmek istemiyorum ama kazada sahip olduklarımın çoğunu da kaybettim. Bunu defalarca söyledim ama gerçekten parayı pek umursamıyorum.

Lütfen kanıtlanmış ve doğru şeyler söyleyin – kaybeden herkesin acısını artıran yalanlar yayıyorsanız. Teşekkürler.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir