İflas eden Voyager, 200 milyon dolarlık alacağına kavuşuyor!

Voyager

İflas eden Voyager, 200 milyon dolarlık alacağına kavuşuyor!

ABONE OL 

Geçtiğimiz aylarda iflas açıklaması yapan Voyager şirketi, geçtiğimiz yıl borç verdiği Alameda Research şirketinden 200 milyon dolarlık alacağını alacak.

Voyager, Alameda Şirketinden 200 Milyon Dolar Alacak

FTX borsasının sahibi Sam Bankman-Fried‘a tarafından yönetilen Alameda Research şirketi, geçtiğimiz yıl borç aldığı Voyager şirketine borcunu ödeyeceğini açıkladı. 200 milyon dolarlık borcun kripto para cinsinden ödeneceği açıklandı.

200 milyon dolarlık borcun bir kısmını 15 bin Bitcoin (289 milyon dolar), kalan kısmını ise USDC oluşturuyor. Ödemenin yapılmasıyla birlikte şirketin maddi anlamda daha iyi pozisyona geçeceği de uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

Ayrıca yapılan açıklama ile birlikte şirketin bilançosunda 200 milyon dolardan fazla bir varlığını olduğu da belirtildi.

İflas eden Voyager, 200 milyon dolarlık alacağına kavuşuyor!

Voyager Kullanıcı Fonlarını Geri Ödeyecek!

Three Arrows Capital (3AC) şirketinin iflasıyla birlikte iflasa sürüklenen Voyager‘ın Metropolitan Commercial Bank‘taki hesabında 270 milyon dolarlık bir varlık olduğunu açıkladı. The Wall Street Journal’ın haberine göre bu varlık kullanıcılara dağıtılacak.

Bu da iflas sebebiyle mağdur olan on binlerce yatırımcı için oldukça güzel bir haber anlamı taşıyor. Bilindiği gibi birçok kripto para yatırım şirketi, Bitcoin fiyatının 18 bin dolar seviyelerine gerilemesiyle birlikte borçlarını ödeyememiş ve iflas başvurusunda bulunmuştu.

Özellikle bazı yatırım şirketinin tüm varlıklarının likidite olma riski ortaya çıkmış ancak ödenen borçlar ve yapılan yeni alımlarla birlikte bu risk ortadan kalkmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir