MicroStrategy Bitcoin almaya devam ediyor!

MicroStrategy

MicroStrategy Bitcoin almaya devam ediyor!

ABONE OL 

MicroStrategy isimli iş geliştirme şirketi, özellikle kurucu ve eski CEO’su Michael Saylor‘la birlikte ciddi Bitcoin yatırımına başlamış ve yaklaşık 4 milyar dolar ödeyerek Bitcoin satın almıştı. Bu alımlara bir yenisi daha eklendi.

MicroStrategy Bitcoin Aldı: 130 Bin Bitcoin’e Ulaşıldı

MicroStrategy şirketi, Michael Saylor’ın görevi bırakmasına rağmen Bitcoin satın alımlarına devam ediyor. Şirket bugün yeni bir alım daha yaptı ve sahip olduğu Bitcoin sayısını 130 bin olarak açıkladı.

Bugün 19.851 dolar ortalama fiyatından 6 milyon dolar karşılığında 301 Bitcoin satın aldı. Bu alımla birlikte şirketin sahip olduğu Bitcoin sayısı 130 bine yükseltti.

MicroStrategy Bitcoin almaya devam ediyor!

MicroStrategy Eski CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy eski CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etmişti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir