Haftalık Teknik Analiz #64 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #64 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #64

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin’in geçen hafta yaptığı sert yükselişin aldatmaması gerektiğini ve çok önemli bir direnç bölgesinde olduğunu yazmıştık ve yazının hemen ardından düşmeye başladı haftalık kapanışı da çok kötü bir şekilde yaptı. Bu analizi yaparken 19 bin 300 dolar bölgesi kırılmış durumda. Bitcoin’i zor bir hafta bekliyor. 19 bin 500 dolar civarında gap bıraktı ve hafta içerisinde bu bölgeye gelip gap kapatabilir. 19 bin 300 dolar üzerinde haftalık kapanış yapamazsa grafikte gösterdiğimiz 14 bin dolar bölgesine kadar sert bir düşüş yaşayabilir.

Haftalardır kaba tabir ile can çekişen Bitcoin, bu hafta çok önemli bir haftadan geçecek. Şu an altında bulunduğu desteğin kırılması çok büyük satışlara yol açacaktır. Alım için güvenli bölge tabiri çok uzak kalmış durumda. Bu bölge önemli ve son destek olmasından dolayı bir tepki yükselmesi yapabilir ancak marketin dönmesi şu şartlarda zor gözüküyor. O nedenle dikkatli olmaya ve alım satım yaparken bu tehlikeleride hesaba katarak yapmanız gerekecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum 1.400 dolar desteğini kırdı ve 1.300 dolar bölgesine kadar düştü, yine beklenen bir durumdu. Merge olmasına rağmen ETH satışı çok fazla oldu ki beklenen bir durumdu. Bitcoin’in de düşmesi ile destek altında uzun süre kalan Ethereum 1.250 dolar desteğine inmek isteyebilir. Bu bölge sağlam bir destek değil ve Bitcoin’in durumuna göre karar verebilir.

Grafikte gözüken kanal dip bölgesi 850 dolar900 dolar. Her an gerçekleşebilecek sert market düşüşünde ilk tepki alacağı yer olarak düşünüyorum. Kaldıraçlı işlemler ve altcoin’lerden uzak durulması gereken bir hafta uyarısını da tekrarlıyoruz.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir