LUNA arz miktarı artmaya devam ediyor

LUNA arz miktarı

LUNA arz miktarı artmaya devam ediyor

ABONE OL 

LUNA şirketinin yaklaşık 10 gündür yaşadığı sorun devam ediyor. Bu sorunu çözmek için arz arttırma yoluna giden şirket arzı çok ciddi seviyelere yükseltti.

LUNA Arz Miktarı Neredeyse 7 Milyar Oldu

Terra şirketine bağlı UST‘nin dolarla olan 1’e 1 ilişkisini zamanla kaybetmesi sebebiyle fiyat 1 dolara yeniden sabitlenmeye çalışıldı. Bu amacı gerçekleştirmek için gereken kaynak LUNA arzını arttırarak elde edilmeye çalışıldı.

Bütün bu çabalara rağmen hem UST fiyatı hem de LUNA fiyatı adeta dibi gördü. LUNA arz miktarı ise CoinGecko verilerine göre 6.907.366.873.011 adete yükseldi. LUNA fiyatı 120 dolar seviyelerindeyken arz miktarı 340 milyon adet seviyelerindeydi.

LUNA fiyatı
LUNA arz miktarı artmaya devam ediyor

Bill Ackman LUNA Açıklaması Yaptı: Ponzi

Milyarder Bill Ackman resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile LUNA şirketi Terra‘yı piramit sistemine (Ponzi) benzetti. Başta yatırımcılara yüzde 20 gelir vaat edildiğini ifade eden Ackman, aslında gerçek bir işin olmadığını söyledi.

Bill Ackman şu ifadeleri kullandı:

Terra’nın algoritmasını okuduğumda, kulağa tıpkı bir piramit şemasının kripto versiyonu gibi geliyor. Yatırımcılara değeri yalnızca jetondaki yeni yatırımcılardan gelen taleple yönlendirilen, bir jeton tarafından desteklenen %20 getiri sözü verildi. Altta yatan temel bir iş yoktur.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir