Jack Dorsey: İnternetin tek para birimi Bitcoin

Jack Dorsey Bitcoin madenciliği

Jack Dorsey: İnternetin tek para birimi Bitcoin

ABONE OL 

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey, sahip olduğu ödeme şirketi Block için açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında internetin para birimi olmayan en yakın adayın Bitcoin olduğunu ifade etti.

Jack Dorsey Bitcoin Açıklamalarına Yenisini Ekledi

Kripto paralara bakış açısıyla dikkatleri üzerin çekmeye başaran Jack Dorsey, CNBC’ye yaptığı açıklamada Bitcoin’den bahsetti. Dorsey’e göre internetin kendi para birimi olmalı ve buna en uygun aday da Bitcoin. Dorsey şu ifadeleri kullandı:

İnternet kendine özgü bir para birimi gerektiriyor ve bu rolü doldurmak için tüm teknoloji ekosistemine bakıldığında, şu anda bitcoin’in tek aday olduğu açık.

Jack Dorsey, Bitcoin
Jack Dorsey: İnternetin tek para birimi Bitcoin

Jack Dorsey Bitcoin Madenciliğine Başlamıştı

Bitcoin madenciliği günümüz dünyasında her ne kadar enerji israfı tartışmaları yaratsa da Bitcoin için oldukça önemli. Yalnızca Bitcoin üretimi değil Bitcoin transferlerinin de gerçekleşmesi Bitcoin madenciliğine bağlı. Bu sebepten dolayı Bitcoin madenciliği hala girişimciler için önemli bir yatırım alanı olarak kabul ediliyor.

Son olarak Dorsey, Bitcoin madenciliğine başlayacaklarını açıklamış ve Block isimli dijital ödeme şirketi bulunan Dorsey, ekim ayında yaptığı açıklamada Square şirketinin Bitcoin madencilik sistemi kuracağını duyurmuştu. Dorsey, daha sonradan yaptığı açıklama ile resmi olarak Bitcoin madenciliği sistemi kurduklarını açıklamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir