LG akıllı telefon üretimini tamamen sonlandırdı

LG akıllı telefon

LG akıllı telefon üretimini tamamen sonlandırdı

ABONE OL 

LG geçtiğimiz nisan ayında akıllı telefon pazarından çekildiğini açıklamıştı. Açıklamanın ardından bir süre daha üretim yapan Güney Kore merkezli üretim fabrikalarını tamamen kapattı.

LG Akıllı Telefon Üretimini Bitirdi

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, akıllı telefon üretimini tamamen sonlandırdı. Satış raporlarında geri planda kalan şirket bu alanda faaliyetlerini sonlandırma kararını nisan ayında açıklamıştı. Güney Kore’deki üretim fabrikalarını tamamen dönüştürme kararı alan ve dönüştürmeyi başlatan LG, akıllı telefonla birlikte tablet üretimini de sonlandırdı.

Bugüne kadar satılan LG modellerine belirli sürelerde yazılım desteği de sağlanacağı açıklandı. Amiral gemisi modellerine daha önce açıklandığı gibi 3 yıl yazılım desteği sağlanacak. Yakın zamanda duyurulacak Android 12 güncellemesinin bile amiral gemisi modellere gönderileceği açıklandı. Yüksek ihtimalle Android 13 güncellemesi de yine bu modellere gönderilecek.

LG akıllı telefon üretimini tamamen sonlandırdı

LG Neden Çekildi?

İlk akıllı telefon üreticileri arasında yer alan LG, zamanla rakiplerinin gerisinde kalmış ve satış olarak en düşük satış gerçekleştiren akıllı telefon üreticisi konumuna gerilemişti. Bu verilerle daha fazla yola devam etmek istemeyen LG akıllı telefon pazarından çekildiğini açıkladı.

Bilindiği gibi LG birçok elektronik ürün alanında faaliyet gösteren ve o alanlarda öncü şirketler arasında yer alıyor. Akıllı telefon pazarının beklenen geliri getirmemesi şirketin o alandan uzaklaşmasına sebep oldu ve bu sayede diğer alanlara daha fazla iş gücü ve kaynak ayrılacağı anlamına geliyor.

Ayrıca akıllı telefon pazarındaki Çin merkezli şirketlerin kısa sürede yakaladığı çıkışlar da LG’nin geri planda kalmasına sebep oldu. Çin merkezli şirketlerin düşük fiyat odaklı satış stratejisi de LG’nin akıllı telefon pazarındaki varlığını daha da zora soktu. Tasarım anlamında da uzun süre aynı tasarımı kullanan LG, gelişen akıllı telefon sektörüne ayak uyduramadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.