Büyük iddia: Google konumlara sürekli erişiyor

Google konum

Büyük iddia: Google konumlara sürekli erişiyor

ABONE OL 

Teknoloji şirketleri sık sık davalara maruz kalıyor. Google da aynı şekilde bu davaya maruz kalan şirketler arasında yer alıyor. Google, maruz kaldığı bu davalardan birinde konum paylaşımları kapalı olsa bile halde kullanıcıların konum verilerine eriştiği iddia edildi.

Google Konumlara Sürekli Erişiyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Google, bilindiği gibi Android‘i geliştiriyor. Dünya üzerindeki milyarlarca akıllı telefona Android işletim sistemini sağlayan şirket hakkında büyük bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre Google, konum paylaşımının kapalı olduğu durumda bile kullanıcıların konum verilerini takip ettiği iddia edildi. Bu iddia mahkemeye sunulan belgelere dayandırılıyor.

Bu iddianın en dikkat çeken kısımlarından biri ise yapılan bu izin dışı konum takibinden üst düzey yöneticilerin ve mühendislerin haberinin olması oldu.

Google konumlara sürekli erişiyor

Google Uygun Fiyatlı Modellerle Karşımıza Çıkmak İstiyor

Google, Pixel modelleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi her seferinde başarıyor. Henüz ülkemizde satışı olmayan Pixel modelleri bilindiği gibi ”saf Android” olarak nitelendiriliyor. Google, fiyat olarak üst segment sayılan Pixel modellerinin yanı sıra şimdi de uygun fiyatlı modeller üretmek istiyor. Bu konuda geçtiğimiz yıl yüzde 7.7‘sini satın aldığı Jio şirketiyle iş birliği yapacak olan teknoloji devi bu satın alma işlemi için 465 milyon dolar ödemişti.

Hindistan merkezli şirket Jio ile yapılan iş birliği ile sonucunda uygun fiyatlı modeller üretilecek. Google’ın akıllı telefon piyasasındaki pazar payı da bu modeller ile yükseltilmek isteniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.