iOS 14.6 batarya sorununa sebep oldu

iOS 14.6 batarya

iOS 14.6 batarya sorununa sebep oldu

ABONE OL 

Apple geçtiğimiz gün iPhone ve iPad modellerine yazılım güncellemesi göndermişti. iOS 14.6 güncellemesini yükleyen bazı iPhone modellerinde batarya sorunu baş gösterdi. iOS 14.6 batarya sorununu yaşayan birden fazla model bulunuyor.

iOS 14.6 Batarya Sorunu Ortaya Çıktı

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone modellerine iOS 14.6 güncellemesini göndermişti. Bu güncelleme ile iPhone modellerine Apple Podcast abonelik sistemi tanımlanmıştı. Ancak bu abonelik sisteminin duyurusu haziran ayına ertelenmişti.

Güncellemeyi yapan iPhone 11 Pro, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro modellerinde batarya sorunu göründü. Bir iPhone 12 mini kullanıcısı, birkaç forum ziyareti gerçekleştirip mesajlarını kontrol ettikten sonra şarj seviyesinin normalden fazla düştüğünü gördü. Yakın zamanda da iOS 14.6 güncellemesini yaptığını ifade eden kullanıcı, bu güncellemenin batarya problemine sebep olduğunu ifade etti.

Yine aynı şekilde güncellemeyi yapan başka bir kullanıcının Safari‘yi bir süre kullandıktan sonra telefonunun ısındığını fark etti. Yine bu kullanıcı da iOS 14.6 güncellemesini yapana kadar böyle bir problemi yaşamadığını, güncellemenin ardından batarya problemi ve ısınma sorunu ile karşı karşıya kaldığını ifade etti.

iOS 14.6 batarya sorununa sebep oldu

iOS 14.6 Güncellemesinin Detayları

Apple bugün iOS 14.6 güncellemesini yayınladı. iPhone modellerine uzamsal ve kayıpsız ses deneyimini sağlayacak olan güncelleme Apple Music kullanan kullanıcıları yakından ilgilendiriyor. Şimdilik 20 binden fazla şarkıda bu kayıpsız ses desteği sağlanacak. Ardından ise 75 milyondan fazla şarkıda bu destek sunulacak.

Güncelleme ile sunulan bir diğer özellik ise sesle telefon kilidi açma oldu. iPhone sahipleri akıllı telefonlarının kilitlerini sesleri ile açabilecek. Geçtiğimiz nisan ayında duyurulan Apple Podcast sistemi de bu güncelleme ile kullanıcılara sunulacak.

Yakın zamanda duyurulan AirTag’ler için e-posta desteği sunuldu. Önceden AirTag kullanıcılarına telefon numarası desteği verilmişti. Artık her iki yöntemde kullanılabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.