Ledger hacklendi! 1 milyon e-posta çalındı

 Ledger hacklendi! 1 milyon e-posta çalındı

Ünlü Bitcoin donanım cüzdanı üreticisi Ledger, geçtiğimiz ay hacklendiklerini ve 1 milyon kullanıcının e-posta adresleri ve kişisel bilgilerin çalındığını duyurdu. Geçtiğimiz ay hacklenen Ledger‘in neden bugün açıklama yaptığı ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Ledger Hacklendi! Büyük Mağduriyet Ortaya Çıkabilir

Ledger, geçtiğimiz ay hacklendiklerini duyurdu. Bu hack saldırısının pazarlama ve e-ticaret veri tabanına gerçekleştirildiği ve kullanıcıların özel cüzdan anahtarlarına erişim sağlayamadıkları belirtti. Saldırının Ledger donanım sunucularına değil doğrudan Ledger’e yapıldığını belirten şirket, saldırı hakkında detayları açıkladı.

Ledger hacklendi

Saldırıda kullanıcıların e-posta adresleri, telefon numaraları, isim ve soy isimlerinin sızdırıldığını açıkladı. Saldırı sonucunda Ledger kullanıcıları, donanım şirketinin sunucularında güvenlik açığının bulunduğunu düşünmeye başladıkları sosyal medyadaki açıklamalarla anlaşılıyor.

Gizlilik esasına dayanan kripto paralar ve kripto para hizmetleri sunan şirketlerin bu konularda daha fazla güvenlik önlemi almaları gerekiyor. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Ledger’in bu saldırıdan bir hayli olumsuz etkilenmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir