İran kripto para madenciliğinde zirveye oynuyor

 İran kripto para madenciliğinde zirveye oynuyor

Bitcoin ve kripto paraların üretim sistemi olan kripto para madenciliği İran’da oldukça önemli gelişmelere sahne oluyor. İran kripto para madencilerine gerekli lisansları aldıktan sonra faaliyetlerini sürdürebileceğini duyurdu.

İran Kripto Para Madenciliği İçin Ciddi Adımlar Atıyor

Kripto para madencileri kendilerine tanınan ayrıcalıklı elektrik fiyatlarına sahip olabilmek için belirli lisanslara sahip olmaları gerekiyor. İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Mostafa Rajabi Mashhadi konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

”Enerji santralleri taleplerini iletmeli ve kripto para birimi madencilik merkezleri için belirlenen onaylı tarifeleri takip etmelidir.”

İran’da kilowatt ücreti 1 birim için 0.01 ile 0.05 dolar seviyelerinde seyrediyor. Fiyat olarak oldukça ucuz olan elektrik, kripto para madencilerinin ilgisini bir hayli çekiyor. Bilindiği gibi kripto para madencileri yoğun elektrik kullanımı yaparak madencilik faaliyetini gerçekleştirebiliyor.

Kazakistan Bitcoin Madenciliğinin Merkezi Olmak İstiyor

Kazakistan’da elektrik fiyatı haneler için kWh başına 0.041 dolar, işletmeler için kWh başına 0.049 dolar fiyatla sunuluyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde vatandaşlara ortalama olarak 0.14 dolar fiyatla elektrik sunuluyor. Bu fiyat Kazakistan’daki fiyatın 3 katı. Bu sebepten dolayı birçok üretici Kazakistan’ı oldukça cazip imkanlar sunduğu için tercih etmeye başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir