Ripple kurucu ortağı XRP satışlarına yenisini ekledi

 Ripple kurucu ortağı XRP satışlarına yenisini ekledi

Ripple kurucuları arasında yer alan ardından projeden ayrılarak Stellar‘ın kurucuları arasında yer almış Jed McCaleb, yaptığı satışlarla dikkatleri üzerine toplamıştı. 2020 yılında toplamda 408 milyon dolar değerinde XRP satan McCaleb, 2021 yılında da satışlara devam eden McCaleb, 8.7 milyon dolar değerindeki 28.5 milyon XRP satışı gerçekleştirdi.

XRP Satışlarına Bir Yenisi Kurucu Ortaktan Geldi!

Şu an Stellar CTO‘su olarak görev yapan Jed McCaleb, Ripple kurucuları arasında yer alıyor. Bu sebepten dolayı elinde yüklü miktarda XRP bulunan McCaleb, yaptığı satışlarla isminden söz ettiriyor. Son olarak 28.5 milyon XRP satışı yaparak 8.7 milyon dolarlık gelir elde etti.

Kurucu ortak XRP satışlarına yenisini ekledi

2014 yılında Ripple’dan ayrıldığında 9.5 milyar XRP‘lik kurucu ödülü alan McCaleb, geçtiğimiz 2020 yılında 1.2 milyar XRP satışını 0.34 dolar fiyatından gerçekleştirdi ve 408 milyon dolar gelir elde etti. 2014 ile 2019 arasında da yaklaşık olarak yarım milyar XRP sattığı bilinen Jed McCaleb, bu satışlar sayesinde en zengin kripto yatırımcıları arasında yer alıyor.

Ripple ile anlaşması süren Jed McCaleb, bu anlaşma sayesinde her hafta satışını gerçekleştirebileceği XRP miktarı sınırlandırıyor. Bu sayede XRP fiyatının satışlardan etkilenmesinin önüne geçileceği ifade ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir