Ruffer Investment Bitcoin yatırımı sonrası açıklama yaptı

 Ruffer Investment Bitcoin yatırımı sonrası açıklama yaptı

Dünyaca ünlü yatırım şirketi Ruffer Investment Company, Kasım ayında 744 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklamıştı. Toplamda 27 milyar dolarlık portföye sahip olan şirket portföyün küçük bir kısmıyla Bitcoin almıştı.

Ruffer Investment Bitcoin Yatırımı Hakkında Açıklama Yaptı

Ruffer Investment, sahip olduğu varlığının yüzde 2.5 kısmına denk gelen miktarla Bitcoin yatırımı yapmıştı. Bu yatırım ise şöyle ifade edilmişti:

”Bu yatırımı dünyanın başlıca para birimlerinde devam eden devalüasyona karşı küçük ama güçlü bir sigorta poliçesi olarak görüyoruz.”

Ruffer Investment
Ruffer Investment Bitcoin yatırımı

Alım yapıldığında 18.950 dolar olan Bitcoin fiyatı bugün 37.150 dolar seviyelerine yükseldi ve şirketin yapmış olduğu yatırımın değeri ikiye katlanmış oldu. Alım yapıldıktan sonra hiç açıklama yapmayan Ruffer Investment, Bitcoin yatırımı hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Sıfır faiz oranları nedeniyle, yatırım dünyası yeni güvenli limanlar ve ilintisiz varlıklar için çaresiz durumda. Uzun bir kurumsal olarak benimsenme ve Bitcoin’in finansallaşma trendinin eteklerinde, buna görece erken olduğumuzu düşünüyoruz.”

Ayrıca İngiltere Finansal Hizmet Düzenleyicisi (FCA) tarafından Bitcoin’in ‘çok yüksek riskli‘ bir yatırım aracı olarak nitelendirilmesini hakkında da açıklama yapan Ruffer Investment şu ifadeleri kullandı:

”Normalleşme, düzenleme ve kurumsallaşma sürecinde ilerlerken, bu primin sıkıştırılması fiyat üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilir.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir