JP Morgan: Bitcoin 40 bin doları aşmalı

 JP Morgan: Bitcoin 40 bin doları aşmalı

ABD merkezli dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan JP Morgan, Bitcoin’in 40 bin doları aşması gerektiğini aksi takdirde gücünü kaybedebileceğini söyledi. Bitcoin şu an 35.700 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

”Bitcoin 40 Bin Doları Aşmalı”

JP Morgan stratejistleri daha önce de olduğunu gibi yine Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Stratejistler daha önceki açıklamalarında Bitcoin fiyatı hakkında tahminde bulunmuş ve 146 bin dolara kadar yükselebileceğini ifade etmişti.

Yapılan son açıklamada ise Bitcoin‘in 40 bin dolara yeniden ulaşması gerektiğini aksi takdirde yükseliş gücünü kaybedeceği ifade edildi. JP Morgan yöneticisi Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin’in 40 bin doları aşamaması halinde mevcut trendini kaybedebileceğini söyledi.

JPMorgan stratejistleri
JP Morgan

JPMorgan’dan Bitcoin Tahmini Yapmıştı

JPMorgan stratejistlerinden olan Nikolaos Panigirtzoglou, kurumsal alımların artışıyla birlikte Bitcoin’in uzun vadede 146 bin dolar seviyelerine yükselebileceğini ifade etmişti. Yatırım sektöründeki şirketlerin altın yatırımı yerine Bitcoin’i tercih etmeleri sayesinde bu hedefin gerçekleşebileceği ifade edilmişti.

Altının yatırım şirketleri için eskisi kadar gözde olmadığını belirten stratejistler, Bitcoin’in şu an birçok şirket için daha ilgi çekici bir yatırım aracı olduğu ifade etmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir