Kripto paraları yasaklamak trilyon dolarlık hata olur!

Kripto paraları yasaklamak

Kripto paraları yasaklamak trilyon dolarlık hata olur!

ABONE OL 

Bitcoin alımları ile defalarca kez adını duyduğumuz MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yaptığı son açıklamada kripto paraların yasaklanmasının trilyon dolarlık hata olacağını ifade etti.

Kripto Paraları Yasaklamak Nelere Yol Açar?

Bugüne kadar milyarlarca dolarlık Bitcoin satın alan MicroStrategy şirketi CEO’sunun açıklamalarıyla sık sık gündeme geliyor. CEO Michael Saylor, yaptığı açıklamalarla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yaptığı son açıklamada Avrupa Birliği’nin kripto para yasasıyla ilgili çalışmalarına yönelik şu ifadeleri kullandı:

Dijital mülk oluşturmanın tek yerleşik yöntemi İş Kanıtı’dır. Proof-of-Stake gibi enerji tabanlı olmayan kripto yaklaşımları, aksi kanıtlanana kadar menkul kıymetler olarak kabul edilmelidir. Dijital mülkiyeti yasaklamak trilyon dolarlık bir hata olur.

Bilindiği gibi Avrupa Birliği, kripto para madenciliklerini yakından inceliyor ve kripto para yasasında buna yönelik düzenlemeler getirmek istiyor. Saylor yaptığı açıklamalar ile ‘Kripto para madenciliği enerji israfına yol açar mı?” sorusunu yeniden gündem haline getirdi.

Kripto paraları yasaklamak trilyon dolarlık hata olur!

Michael Saylor Daha Fazla Bitcoin İstiyor!

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bloomberg Crypto Summit‘te yaptığı açıklama ile Bitcoin satın almak için gerekli tüm kaynakların elde edilmesi amacıyla yasal araçları takip edeceklerini belirtti. Yapılan açıklama:

“Öz sermaye ve borç finansmanını dikkate alacağımız konusunda oldukça nettik. Bu varlık sınıfından (Bitcoin) olabildiğince fazlasını satın almak mantıklı.”

MicroStrategy, Bitcoin satın almak için tahvilleri satışı gerçekleştirmiş ve elde edilen gelir ile Bitcoin satın alınmıştı. Son olarak 1 milyar 26 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket daha fazla Bitcoin sahibi olmak istiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir