Kripto paralara en hazır ülke ABD!

Kripto paralara en hazır ülke ABD

Kripto paralara en hazır ülke ABD!

ABONE OL 

Yapılan bir araştırma kripto paralara en hazır olan ülkenin ABD olduğunu ortaya koydu. Crypto Head tarafından yapılan araştırmada ikinci sırada ise Kıbrıs yer alıyor.

ABD, Kripto Para Konusunda Lider!

Kripto paraların kullanılabilirliği sık sık tartışılıyor. Belirli ülkelerde kripto paralara büyük ilgi varken bazı ülkelerde kripto paraları yasaklama adımlarını izliyor. Crypto Head tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünyada kripto paralara en hazır olan ülke ABD olduğu ortaya çıktı. Gerek ülkedeki kripto para ATM’leri gerekse ülke vatandaşlarının internette kripto para araştırmaları konusunda lider olduğu araştırmada yer alıyor. Araştırma, ülkelere 10 üzerinden puan veriyor. ABD 10 üzerinde 7.31 puan aldı.

ABD’yi ise Kıbrıs takip ediyor. Kıbrıs’ın 6.47 puanla ikinci sırada, 6.30 puanla Singapur, 6.27 puanla Hong Kong ve 6.06 puanla Birleşik Krallık takip ediyor.

ABD kripto para düzenlemesi
Kripto paralara en hazır ülke ABD!

1.5 Milyar Dolarlık Kripto Para Yatırım İçin Araştırma Yapıyor

ABD’li milyarder Carl Icahn kripto paralara olan olumsuz tavrını yumuşattı. Daha önce kripto paraları Mississippi Balonu’na benzeten Icahn, yaptığı açıklama ile bu fikrini geride bıraktığını ortaya koydu:

”İşin tamamına bakıyorum. Şu anda ne satın alacağıma bakmıyorum. Ben sadece bu işe ve buna nasıl dahil olabileceğime bakıyorum.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir